Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drepturi salariale câștigate în instanță în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drepturi salariale câștigate în instanță în învățamântul superior

Lucrez la o instituție superioară de stat. Din luna martie Dl Ponta ni-a promis că ne va da restul din banii câștigați la procesul pierdut de Guvernul României pentru acea majorare nerealizată în 2010-2011. Într-adevăr au primit banii profesorii și personalul didactic auxiliar din cadrul învățământului preuniversitar, cei din învățământul superior nu. Contabilul șef de la instituția la care lucrez a fost la București la Ministerul Educației și i s-a răspuns că vom prom banii după rectificarea bugetară care, din câte știu eu, s-a făcut.
Oare știți ceva mai concret?
Mulțumesc!
Adresati-va Ministerului Educatiei in aceasta privinta. Ei sunt cei mai in masura sa va raspunda cat mai exact la problema dvs.
Cornel Vasile, Consilier juridic