Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Acte casatorie cu cetatean indian
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Acte casatorie cu cetatean indian

Doresc sa ma casatoresc cu un cetatean indian in Romania. El vine cu viza pe 3 luni de vizita. Are toate actele necesare pt. casatorie in Romania, dar la Ambasada ne-au spus ca pe langa dovada de celibat ii trebuie si permis de rezidenta pe teritoriul Romaniei in vederea obtinerii certificatului de cutuma . Fara acest permis cum putem sa ne casatorim daca nu-l obtinem ? Va multumesc anticipat.
Multumim pentru informatii.
Anca Iova, utilizator