avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 279 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drepturi salariale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drepturi salariale

Va rog mult,caut legislatie pentru plata unor drepturi salariale din 2012.
Cel mai recent răspuns: llumy , utilizator 04:42, 18 August 2015
unde sunteti angajat?
Ce va intereaza mai exact ?
Bugetar.Calcul salariu eronat in 2012.Pot primi diferanta acum? Nu gasesc legislatie...
Ultima modificare: Luni, 17 August 2015
llumy, utilizator
Vedeti:
Legea nr. 284/2010, privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri publice

Legea nr.283/2011 privind aprobarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 80/2010 pentru completarea art. 11 din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 37/2008 privind reglementarea unor măsuri financiare în domeniul bugetar
Este ceva in Codul muncii- dar nu gasesc...ca se pot plati ...dar sa nu depaseasca 3 ani.

Alte discuții în legătură

Spor retroactiv Nico_Na Nico_Na Buna ziua ..as dori sa stiu daca o institutie publica poate acorda un spor retroactiv , fara hotarare judecatoreasca. O baza legala daca se poate ... (vezi toată discuția)
Recuperare salarii neincasate dobcosnic dobcosnic Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca se mai pot recupera salariile neincasate pe o perioada de 6 luni din anul 2000, de la o firma care s-a dizolvat in anul ... (vezi toată discuția)
Recuperare drepturi salariale martin77 martin77 Daca abia dupa un an am observat ca drepturile salariale nu mi-au fost calculate corect si nu am contestat dispozitia de primar emisa in termen de 30 de zile, ... (vezi toată discuția)