Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cand pot sa ma pensionez
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cand pot sa ma pensionez

Barbat nascut in septembrie 1958 , cu o vechime de 31 ani in munca din care 16 ani in grupa I de munca ( 100% ) , cand ar avea dreptul de pensionare fara penalizari ?
Multumesc .
Limita de varsta la 57 de ani(septembrie 2015).