Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Constructie lemn tip cabana pe fundatie suprafta 16 mp ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Constructie lemn tip cabana pe fundatie suprafta 16 mp - teren intravilan ( extraurban )

Buna ziua!
Pentru o cabana din lemn mica cu fundatie iti trebuie autorizatie ? terenul este la tara (extraurban)
Multumesc!
Documentatie constructie casa de lemn cu fundatie din beton
1. Certificat Urbanism:
- Plan de Situatie;
- Intocmire Dosare Avize.
2. Intocmire DTAC (Documentatie Tehnica Autorizatie Construire)
a. Arhitectura:
- Memoriu Tehnic;
- Plan de Situatie;
- Plan Parter;
- Plan Acoperis;
- Plan Fatade;
- Plan Sectiuni.
b. Rezistenta:
- Plan Fundatii.
c. Instalatii Electrice, Termice-Sanitare, Apa-Canalizare:
- Schema Coloanelor;
PT (Proiect Tehnic) si DE (Detalii de Executie):
- Proiect Tehnic Rezistenta;
- Proiect Tehnic Instalatii Electrice, Termice-Sanitare, Apa-Canalizare;
- Detalii de Executie Arhitectura;
- Cantitati materiale constructii, finisaje, instalatii.
Toate plansele tuturor specialitatilor, sunt semnate de proiectanti autorizati, verificate si stampilate de Verificatori de Proiect.