avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Constructie lemn tip cabana pe fundatie suprafta 16 mp ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Constructie lemn tip cabana pe fundatie suprafta 16 mp - teren intravilan ( extraurban )

Buna ziua!
Pentru o cabana din lemn mica cu fundatie iti trebuie autorizatie ? terenul este la tara (extraurban)
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ALEXANDRU - ADRIAN MIU , Contabil 23:32, 20 August 2015
Documentatie constructie casa de lemn cu fundatie din beton
1. Certificat Urbanism:
- Plan de Situatie;
- Intocmire Dosare Avize.
2. Intocmire DTAC (Documentatie Tehnica Autorizatie Construire)
a. Arhitectura:
- Memoriu Tehnic;
- Plan de Situatie;
- Plan Parter;
- Plan Acoperis;
- Plan Fatade;
- Plan Sectiuni.
b. Rezistenta:
- Plan Fundatii.
c. Instalatii Electrice, Termice-Sanitare, Apa-Canalizare:
- Schema Coloanelor;
PT (Proiect Tehnic) si DE (Detalii de Executie):
- Proiect Tehnic Rezistenta;
- Proiect Tehnic Instalatii Electrice, Termice-Sanitare, Apa-Canalizare;
- Detalii de Executie Arhitectura;
- Cantitati materiale constructii, finisaje, instalatii.
Toate plansele tuturor specialitatilor, sunt semnate de proiectanti autorizati, verificate si stampilate de Verificatori de Proiect.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constructia unei case gabriela tache gabriela tache V:(reau sa imi construiesc o casa.Am titlu de proprietate pe pamantul pe care vreau sa construiesc casa. Mai am nevoie si de cadastru pentru a obtine ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pt obtinerea autorizatiei de constructie iuganum iuganum Buna ziua! va rog sa ma ajutati cu un raspuns . vreau sa obtin autorizatie de constructie pentru ridicarea unei locuinte P+M , in mediul rural .Arhitectul ... (vezi toată discuția)
Aprobare garaj marbostgms marbostgms Doresc ca in prelungirea casei (un perete comun) sa-mi construiesc un garaj. Va rog sa-mi spuneti de ce aprobari am nevoie, pentru a nu cadea in abatere, desi ... (vezi toată discuția)