Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Dreptul la indemnizatia de 200E in urma casatoriei ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Dreptul la indemnizatia de 200E in urma casatoriei civile

Buna ziua tuturor, am si eu o scurta si directa intrebare. Eu si sotul meu urmeaza sa ne casatorim legal in Octombrie. El a mai fost casatorit legal acum 9 ani. Eu ma casatoresc sper pentru prima si unica data :justcuz:. Intrebarea mea este: ''mai pot beneficia de ajutorul financiar din partea primariei locale?'' Va multumesc mult!!! In caz contrar ...bafta noua!!!! =D> =D> =D>
casa de piatra ! Bani ioc, cel putin nu de la stat.
nu se mai dau de prin 2010
Intr-adevar, acest ajutor nu se mai acorda din 01.07.2010.

Potrivit Legii nr.118/2010 privind unele masuri necesare in vederea restabilirii echilibrului bugetar:

Art. 15. — (1) De la data intrarii in vigoare a prezentei legi, se abroga:
i) Legea nr. 396/2006 privind acordarea unui sprijin financiar la constituirea familiei, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 892 din 2 noiembrie 2006;