Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Banii pentru prima casatorie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Banii pentru prima casatorie

buna , am si eu o intrebare. Se mai acorda acei 200euro pt prima casatorie?
Potrivit Legii nr. 118/2010 privind unele masuri necesare in vederea restabilirii echilibrului bugetar s-a abrogat prevederile legale privind acordarea acestei sume :

Art. 15. — (1) De la data intrarii in vigoare a prezentei legi (01.07.2010), se abroga:
...........................
i) Legea nr. 396/2006 privind acordarea unui sprijin financiar la constituirea familiei, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 892 din 2 noiembrie 2006.