Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA contract de comodat
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA contract de comodat

O societate ia un spatiu comercial cu contract de comodat pentru a-l subanchiria . Face investitii de amenajare cumparand materiale cu TVA pe care si-l deduce.
Facturarea chiriei se face fara TVA . TVA-ul aferent materialelor pentru amenajare este deductibil integral ?

Multumesc pentru ajutor.
Din ce stiu eu, da.
TVA-ul este nedeductibil.