avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 857 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA contract de comodat
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA contract de comodat

O societate ia un spatiu comercial cu contract de comodat pentru a-l subanchiria . Face investitii de amenajare cumparand materiale cu TVA pe care si-l deduce.
Facturarea chiriei se face fara TVA . TVA-ul aferent materialelor pentru amenajare este deductibil integral ?

Multumesc pentru ajutor.
Cel mai recent răspuns: Adolfina Pop , Consultant fiscal 08:54, 22 August 2015
Din ce stiu eu, da.
TVA-ul este nedeductibil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce cheltuieli poate deduce pfa? bygserv bygserv Buna ziua. Revin din nou pe acest forum ( foarte folositor dealtfel ) cu inca o intrebare. Inafara de cheltuielile cu achizitia produselor care privesc ... (vezi toată discuția)
Achizitie autoturism dana erdei dana erdei Buna ziua, Va rog aveti amabilitatea de a imi da un raspuns in cazul achizitiei autoturism in leasing de la o societate din tara se poate deduce tva de ... (vezi toată discuția)
Inchiderea unei firme lucipopescu lucipopescu am un srl de un an si 8 luni care are ca obiect principal de activitate comertul cu amanuntul.Am investit multi bani in spatiul pe care l-am construit conform ... (vezi toată discuția)