Forum Discuţii juridice Traduceri Birou de traduceri, legalizări, apostilări Germania
Discuție deschisă în Traduceri

Birou de traduceri, legalizări, apostilări Germania

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii! Vreau sa-mi deschid un birou de traduceri, legalizari si apostilari in Germania. Puteti sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat? Mentionez ca am Facultatea de Drept si Administratie publica Bucuresti.Va multumesc!
In mesajul anterior am uitat sa mentionez ca ideea mea e sa deschid firma in Romania si in Germania doar punct de lucru.

seffa, utilizator
Buna ziua,
Solutia la situatia expusa nu poate fi gasita pe forumuri, mai ales ca nu sunteti autorizata sa prestati traduceri, nici juridice si nici din alte domenii. Consider ca studiile pe care le aveti pot sa va recomande ca manager al unei firme (birou) care sa presteze si sa intermedieze servicii, printre care, daca alegeti sa efectuati traduceri autorizate, acestea trebuie realizate de traducatorii autorizati de Ministerul Justitiei.
In linkul de mai jos veti gasi o discutie pe aceasta tema, insa, o solutie mai aproape de realitate, veti gasi la Registrul Comertului.
www.avocatnet.ro/content/for...
L.C.

Pentru eventuale raspunsuri in legatura cu infiintare firma in RO si punct de lucru in alta tara, puteti intreba pe forumul dedicat societatilor comerciale din linkul de mai jos
www.avocatnet.ro/content/for...
Multumesc!