Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Obligatia presedintelui unei judecatorii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Obligatia presedintelui unei judecatorii

In urma unei sesizari la CSM, o persoana i s-a comunciat o adresa . Prin aceasta adresa , presedintele mentioneaza " urmare sesizariI DVS ADRESATA ACESTEI INSTANTE , VA COMUNICAM URMATOARELE:(subiectul era modul de inregistrare in ECRIS). Desi nu avea nici o legatura cu sesizarea , presedintele i-a comunicat persoanei data unui termen de judecata .
Intrebarea mea este;
In calitate de presedinte al judecatoriei Buftea , acesta poate sa-si insuseasca obligatia unui complet de judecata de a aduce la cunostiinta unei partii la ce data va avea loc un proces ?

Nu este vorba de insusirea obligatiei completului de judecata,presedintele judeacatoriei i-a comunicat pur si simplu un termen care era trecut/urma sa fie trecut in condica de tremene.