avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 984 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... apartament prima casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

apartament prima casa

Buna ziua, doresc vanzarea apartamentului achizitionat prin prima casa. Au trecut 6 ani de la cumparare si am achitat luna aceasta creditul integral. Ar putea fi vreo problema la vanzare? Trebuie indeplinite si alte criterii? Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:24, 26 August 2015
Daca exista document din partea bancii si a fonului de garantare ca imobilul a fost integral achitat,puteti sa instrainati bunul imobil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare apartament cumparat prin prima casa Daniela_83 Daniela_83 Buna ziua tuturor, Am cumparat in ianuarie 2011 un apartament prin programul Prima Casa. Pentru ca eu si prietenul meu nu eram casatoriti, el nu a putut fi ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament luat cu credit GabrielaMax GabrielaMax Buna ziua, Ma puteti informa, va rog, cu privire la procedura vanzarii unui apartament cumparat prin credit? Daca l-am achizitionat acum trei luni si ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am un apartament achiziționat prin credit ipotecar ... stefanmcm10 stefanmcm10 Buna ziua. Am un apartament achiziționat prin credit ipotecar Prima Casa. Conform regulilor acestuietip de credit, apartamentul se poate înstrăina foar ... (vezi toată discuția)