avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1625 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa auto

am o intrebare la dumneavoastra, se mai poate recumpera taxa de mediu la masini ? am platit taxa la un bmw acum cateva zile si am avut accident si nu mai am ce face cu masina si doresc sa o recuperez. am platit 800 euro
Cel mai recent răspuns: Dj_Scumpel , utilizator 21:36, 1 Septembrie 2015
Puteti incerca recuperarea taxei in instanta .
dar se mai poate? sau doar la cele mai vechi de un anumit an.? adica care au platit taxa pana la un an respectiv?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa auto in euro sau in lei ? oldestwolf2000 oldestwolf2000 buna seara ! este relativ complicat cu inmatricularea fara plata taxei, respectiv te poti astepta ca tii masina in fata blocului ceva vreme, cu toate ca vei ... (vezi toată discuția)
Taxa auto 2014 Ionutsro Ionutsro Bună ziua, doresc să știu dacă plătesc taxa pana în data de 15 martie 2014 și îi voi da în judecată o sa am câștig de cauza? (știu ... (vezi toată discuția)
Taxa de poluare plãtita (înainte de 15 martie) - dosar de înmatriculare refuzat observ observ Ca sa luam lucrurile în ordinea lor cronologica: [b]08.03.2013[/b] - M-am prezentat la Finanțe pentru calcularea taxei de poluare. Am primit un ... (vezi toată discuția)