Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire sau succesiune loc de veci
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire sau succesiune loc de veci

De curând mama mea a încetat din viață. Locul de veci este în posesia ei. Ce trebuie făcut să treacă în posesia mea și la ce sume se poate ajunge cu plata la notar?
Pentru raspuns concret,precizati in ce calitate detinea mama dvs locul de veci
De regula,locurile de veci sunt concesionate pentru anumite perioade de timp 7,25,49 ani
Este diferenta intre dreptul de concesiune=de folosinta si dreptul de proprietate