Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Obiect activitate societate de expertiza contabila
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Obiect activitate societate de expertiza contabila

O societate de expertiza contabila, detine in proprietate un imobil (apartament) achizitionat in scopul deschiderii unui sediu secundar (punct de lucru). Intrucat societatea a renuntat ulterior la desfasurarea activitatii la acest punct de lucru (CAEN 6920) poate inchiria imobilul respectiv si sa-si extinda obiectul de activitate cu CAEN 6820?
gabrielaconta, utilizator
Da, se poate completa obiectul de activitate asa cum ati mentionat. Succes!