Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drum servitute
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drum servitute

Dețin din anul 2008 o parcelă de teren intravilan cu acces drum de servitute de 3 metri lățime și 135 metri lungime (4 parcele de teren beneficiază de drumul de servitute). Singura parcelă fără construcție este proprietatea mea.
Ce lățime trebuie să aibă drumul de acces pentru a obține avizele necesare unei construcții P+M?
Mulțumesc.
Salut. Aveți nevoie de un certificat de urbanism de informare, acesta va conține toate restricțiile zonei.