Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Autorizatii muzica
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Autorizatii muzica

Buna ziua!
Vreau sa intreb daca stie cinevade ce autorizatii am nevoie la un restaurant pentru a difuza muzica legal? Nu am televizor, doar un mood player cumparat de la o firma specializata care plateste drepturile autorilor dar pentru restul trebuie sa ma autorizez eu si as dori sa stiu exact cum se face.
Buna ziua,

Sunt necesare licente ne-exclusive pentru a folosi muzica in scop ambiental, in restaurant. Aceste licente le puteti obtine de la organismele de gestiune colectiva privind drepturile de autor si drepturile conexe drepturilor de autor, urmand procedura stabilita de fiecare organism competent. Puteti gasi informatii de plecare pe pagina [ link extern ]
~ Conținut șters la cerere ~