Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract individual de munca

Buna ziua.Va rog frumos sa ma ajutati in rezolavrea unei probleme. Se poate incheia un contract de munca iar la modalitatea de plata sa fie trecut - Plata in acord? Mai sunt in vigoare dispozitiile legale referitoare la plata in acord si plata in regie?

Va multumesc.
In practică, formele de salarizare utilizate sunt: în acord şi în regie.

Prin urmare, se poate stabili un astfel de sistem de salarizare.