Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Prelungire contract de munca pe perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Prelungire contract de munca pe perioada determinata

Buna ziua.
Contractul de munca pe perioada determinata ,sa zicem initial de 3 luni, de cate ori si pe ce perioada se poate prelungi?Este in regula sa il prelungesc de cate ori vreau timp de 36 de luni?Multumesc!
Prin urmare, prelungirea duratei c.i.m. incheiat pe perioada determinata se poate face fara a fi limitata la un numar exact de prelungiri inauntrul termenului de 36 de luni.