Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... reziliere contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

reziliere contract

Buna ziua. Am facut un contract pe 5 ani cu un club sportiv, contract care prevedea acordarea unei indemnizatii de efort 100 lei pe luna. De 2 ani de zile clubul nu a mai acordat aceasta indemnizatie sub pretextul ca Ministerul a dat o lege acum un an prin care nu se mai acorda aceste indemnizatii de efort. Va rog sa-mi spuneti care este parere dumneavoastra. Daca reziliez de comun acord contractul pe motivul ca nu si-au indeplinit obligatiile, o sa-mi restituie sumele datorate din urma ? Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~