Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Reziliere conventie civila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Reziliere conventie civila

Buna seara!Am si eu o problema mare cu un club sportiv din Romania,am o conventie civila icheiata cu clubul pana la 01.12.2014.Va rog frumos sa ma ajutati cum sa imi reziliez aceasta conventie civila.Pot sa trimit si conventia civila printr-o adresa de m-ail sau altcumva.Va rog frumos sa ma ajutati,nu vreau sa mai joc pentru acel club din mai multe motive.
Este mai complicat. Daca ati semnat este cam greu sa reziliati daca nu se prevede acest lucru in clauzele impuse, ca fiind posibil.
Pe cale amiabila nu ati reusit sa fiti inteles si sa gasiti o varianta buna pentru toata lumea ?
Depinde foarte mult de cuprinsul acelei conventii.
Clubul v-ar putea forta legal la anumite respectari conventionale la care ati fost initial de acord sa le dati curs de buna voie.
Daca sunteti din Bucuresti cu siguranta ca veti fi ajutat, in incercarea de a gasi o eventuala posibilitate legala de a rezolva situatia in sensul pe care il doriti.
In cuprinsul conventiei civile sunt mentionate modalitatile de incetare are acesteia. In caz contrar, devin incidente prevederile dreptului comun privind rezilierea unui contract.
Buna dimineata!Am niste clauze in contract,as vrea sa stau de vorba cu dumneavoastra daca se poate,momentan stau in Bucuresti.Nu se poate vorbi cu ei pe cale amiabila desi am incercat acest lucru.Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati.Va multumesc!!!
Am si un contract individual de munca care a expirat in data de 01.01.2014,semnat dupa conventia civila,dar conventia civila este inregistrata la federatia unde prestez sportul pe care al practice.Va multumesc!!!