Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Santaj
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Santaj

Buna ziua . Am o problema in privinta unui prieten . Ma santajeaza cu niste videoclip-uri si niste poze , pe care i le-am trimis eu , ce pot face in privinta asta !:sorry:
Puteti formula plangere penalaptr.infractiunea de santaj prevazuta si pedepsita de art.207 NCP, daca sunt indeplinite cateva conditii:amenintarea cu darea in vileag a unor fapte reale sau imaginare,compromitatoare pentru persoana amenintata ori pentru un membru al familiei in scopul de a dobandi in mod injust un folos nepatrimonial /patrimonial ptr.sine ori ptr.altul.