Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... lntrebare recarosare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

lntrebare recarosare

se poate schimba caroserie masina in ce conditii si cu ce taxe?
Se poate inlocui caroseria auto
Este necesar sa detineti documente provenienta caroserie pe care intentionati sa o recarosati
Initial trebuie parcursa procedura de verificare RAR a masinii pe care intentionati sa o recarosati
Daca coincid seriile RAR da accept de recarosare,
Recarosarea trebuie sa fie executata in unitate service autorizata cu documente justificative
Dupa recarosare va prezentati la RAR pentru verificare,omologare si eliberare certificat de autenticitate
Studiati si [ link extern ]