avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... lntrebare recarosare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

lntrebare recarosare

se poate schimba caroserie masina in ce conditii si cu ce taxe?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:16, 11 Septembrie 2015
Se poate inlocui caroseria auto
Este necesar sa detineti documente provenienta caroserie pe care intentionati sa o recarosati
Initial trebuie parcursa procedura de verificare RAR a masinii pe care intentionati sa o recarosati
Daca coincid seriile RAR da accept de recarosare,
Recarosarea trebuie sa fie executata in unitate service autorizata cu documente justificative
Dupa recarosare va prezentati la RAR pentru verificare,omologare si eliberare certificat de autenticitate
Studiati si [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recarosarea unui autovehicol lovit in strainatate uvi uvi - am o mare problema...ieri seara sotia mea a facut un accident (fara victime) pe un drum de tara ...acident soldat din fericire doar cu avarierea ... (vezi toată discuția)
Pot recarosa o masina daca mi-a fost oprita in germania? vorniceanu adrian vorniceanu adrian ma intereseaza daca mai pot face cv am avut o masina si am avut accident in germania unde a si ramas masina impreuna cu talonu ce ma intereseaza daca eu pot ... (vezi toată discuția)
Legalizare autoturism cu motor schimbat Mihnea_R Mihnea_R Buna ziua, sper ca am ales corect sectiunea. Intrebarea mea: Care sunt demersurile pentru a putea sa circul in mod complet legal cu o masina din anul 1980, ... (vezi toată discuția)