Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

buna seara
Acum 2 luni am primit o somatie de executare silita de la BEJ pentru o suma pe care eu o achitasem de acum un an. Am depus la judecatorie contestatie la executarea silita in care am solicitat anularea executarii silite si suspendarea ei pana la solutionarea cauzei. Pocesul este pe rol urmand a se judeca in 28 septembrie. Azi am primit o instintare de la BEJ de poprire pe salariu. De ce daca procesul e pe rol? In instintare imi spune ca pot face contestatie in 15 zile de la comunicare. Ce trebuie sa mai fac ?
Solicitati la instanta de judecata certificat de grefa pe care il depuneti la executorul judecatoresc
Daca instiintarea de la BEJ se refera la aceeasi executare care face obiectul contestatiei la executare cu termen 28 sept.depuneti la executor certificat grefa, daca nu,faceti o noua contestatie.Cititi cu atentie instiintarea de la executor, sa nu se refere la executari diferite(mobiliara/imobiliara si poprire.)