avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Validare poprire
Discuție deschisă în Executare silită

Validare poprire

Am primit o citatie si la obiectul dosarului scrie :validare poprire ce presupune ?
Cel mai recent răspuns: IMicro Bucuresti , Consilier juridic 14:31, 24 Septembrie 2015
Mi-e teamă că Asociațiea e executată și se dorește validarea popririi împotriva dvs. ca să plătiți creditorului Asociației ceea ce datorați dvs. Asociației de proprietari. O inepție născoită de avocați și la care, din păcate au achiesat unii judecători. Am văzut astfel de acțiuni admise.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Validare poprire skorpyonull skorpyonull Sunt chemat (firma)in judecata intr-un dosar in calitate de tert poprit dosar in care se cere validarea popririi. In fapt am fost somat de executor in luna ... (vezi toată discuția)
Neinstituire poprire MAdela MAdela Care sunt sanctiunile pentru angajatorul care refuza instituirea popririi pentru un angajat? (vezi toată discuția)
Sunt obligat sa fac proprire ? doberv doberv am un angajat care are amenzi neplatite din 2003 si acum mi-a venit sa-i fac poprire pe salariu. pot invoca ceva ca sa nu fiu obligat ? e normal sa ma oblige ... (vezi toată discuția)