Forum Discuţii juridice Executare silită Invocare perimare executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Invocare perimare executare silita

buna seara,
intr-o executare silita imobiliara se poate invoca perimarea executarii, la 40 de zile dupa eliberarea procesului-verbal de adjudecare si 2 saptamani de la eliberarea actului de adjudecare? precizez ca la momentul invocarii perimarii, inca nu fusese redactat ultimul act din dosar, procesul-verbal de distribuire a sumelor obtinute la licitatie.
Multumesc!
perimarea intervine daca nu a fost efectuat niciun act de executare timp de 6 luni; aceasta trebuie invocata intr-o contestatie la executare.