Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit forfetar
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit forfetar

va rog sa ma ajutati si pe mine, in 2008 am fost microinteprindere si am platit un impozit de 9000 la venituri de 40000, in trimestrul 1 din 2009 am fost tot microinteprindere si am achitat un impozit de 4000 ron , din trimestrul doi am devenit platitoare pe profit , intrebarea mea este daca am achitat in trimestrul 1 impozit pe microinteprindere acuma pe trimestrul 2 daca sunt platitoare de impozit pe profit, (mentionez ca sunt pe pierdere) mai achit impozit forfetar?, si daca da cat trebuie sa achit, multumesc
cu multa placere;
revedeti incadrarea in transa , ca am pornit de la acel 40.000 din 2008 ca fiind valabil