Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Titularizare invatamant
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Titularizare invatamant

Buna ziua!

Sotia mea este cadru didactic suplinitor.
In 2013 a sustinut examenul de titularizare unde a obtinut nota 9.18.
Nu s-a putut titulariza deoarece nu erau posturi disponibile.
In 2014 a intrat in concediu crestere copil, concediu din care a iesit ieri, 15.09.2015, deoarece s-a intors la lucru pe un post nou eliberat prin detasare.

Intrebarea mea este daca se poate titulariza pe acest post cu nota din 2013, fara sa mai sustina alt examen, si daca da, se poate acum sau trebuie sa lucreze un an pe postul respectiv?

Precizez ca are si definitivat si masterat.

Multumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~