Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Inchirierea unui apartamnet in sistem hotelier
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Inchirierea unui apartamnet in sistem hotelier

Buna,

Doresc sa imi inchiriez aparatamnetul in regim hotelier.

As dori sa stiu daca exista o modalitate legala prin care sa ma declar la fisc ( vreau sa functionez legal), insa sa nu trebuiasca sa fac schimbare de destinatie si sa am nevoie de aprobarea veciniilor mei .

Sau care ar fi cea mai ieftina modalitate si care sa necsite cat mai putine aprobari, prin care sa fac asta.

Am tot facut cercetare, si am ajuns la concluzia ca cel mai ok ar fi sa imi fac n PFA cu norma fixa si sa delcar activitatea aceasta, dar nu stiu daca pt PFA-ul acela trebuie sa fac schimbarea de destinatie.

Va multumesc,
Concret ,care este intrebarea dv ?
Concret, as dori sa stiu, daca pot inchiria apartamentul in sistem hotelier fara sa schimb destinatia apartamentului si fara sa am nevoie de aprobarea veciniilor si toate acestea sa le pot face legal.