Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Calcul punctaj pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Calcul punctaj pensie

In luna ianuarie am urmatoarea situatie :
1-salariu realizat 533 lei
2.indemnizatoe OUG 158 :
a) suportata de angajator 360 lei
b)suportata de fnuass, 1350 lei
3.- Baza CAS din salariu, 533 lei
-Baza Cas din indemnizatii OUG 158, 684lei
Ce numar de puncte realizez in luna ianuarie.?
(Perioada este contributiva dar nu imi dau seama care este baza de calcul a numarului de puncte.)
De asemenea ma nedumereste :
Art. 49. - (1) In sistemul public de pensii se asimileaza stagiului de cotizare si perioadele necontributive, denumite in continuare perioade asimilate, in care asiguratul
e) a beneficiat, incepand cu data de 1 ianuarie 2005, de concediu pentru incapacitate temporara de munca cauzata de accident de munca si boli profesionale;

f) a beneficiat, incepand cu data de 1 ianuarie 2006, de concediu pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani sau, in cazul copilului cu handicap, de pana la 3 ani;
Nu se face o referie la perioadele de icapacitate temporara de munca sau cel putin eu nu am inteles.
Va multumesc!
533+684=1217
1217:2408=0,50540 puncte