Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract de mandat sau de reprezentare???
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract de mandat sau de reprezentare???

buna ziua

as vrea sa va rog sa ma ajutati cu ceva raspunsuri juridice.
am doua societati .una din cele 2 societati a cumparat un teren, o claditre si se doreste ca pe terenul achizionat sa se construiasca un centru de afaceri.
cea de a doua societate va trebui sa se ocupe de tot ce se va intampla in prima.
sa obtina autorizatii , sa caute echipe de muncitori, sa supravegheze, etc....
ce tip de relatie contractuala ar fi cea mai potrivita intre cele 2 societati .
va rog arumentati raspunsurile cu actele normative.
multumesc foarte mult pentru orice raspuns .
contract de prestari servicii, cod civil.