Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONVOCAREA SALARIATULUI LA CERCETAREA DISCIPLINARA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONVOCAREA SALARIATULUI LA CERCETAREA DISCIPLINARA

Buna ziua!!! In convocarea pentru cercetarea disciplinara a unui salariat a fost folosita exprimarea **sunteti convocat sa va prezentati pana cel tarziu la data de .......orele.....**.Intrebarea mea :poate fi atacata in instanta aceasta exprimare**pana cel tarziu data de.....** si faptul ca nu i-am comunicat o data fixa??
Va multumesc pentru ajutorul acordat.
Art.251 C.mun.
(2) In vederea desfasurarii cercetarii disciplinare prealabile, salariatul va fi convocat in scris de persoana imputernicita de catre angajator sa realizeze cercetarea, precizandu-se obiectul, data, ora si locul intrevederii.

In opnia mea, nu îndeplineşte condiţiile prevăzute de lege convocarea prin care salariatului se pune in vedere sa se prezinte "pana cel tarziu la data de ....".