Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale PFA?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

PFA?

Va rog, ajutati-ma cu o sugestie. Este vorba despre o persoana, care vrea sa devina PFA sau sa se autorizeze ca Intreprindere Individuala. Pana in prezent a lucrat in domeniul amenajarilor interioare (zugraveli, rigips etc). Problema este ca nu a terminat nici scoala profesionala; are doar 10 clase. Cum se poate autoriza? Meserie stie.... e un om deosebit.... Vrea sa lucreze legal. Exista , ca PFA, vreun CAEN care sa i se potriveasca? (cele 10 clase nu sunt la niciun liceu de specialitate). Sau, poate,merge ca Intreprindere Individuala...? Multumesc mult
Daca are vechime minim 2 ani pe cartea de munca in meseria de zugrav, zidar, se poate.