Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Import tutun USA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Import tutun USA

Doresc sa deschid un SRL sau PFA ptr import de tutun din USA, ca si importator unic pe Romania (posibil si europa ptr ca nu am gasit produsele lor la vanzare pe site`uri online specializate) Care ar fi taxele vamale si accizele de plata per kg, bax sau per factura (ex: Entitatea X a achiziţionat din Rusia vodka in valoare de 50.000 lei, taxele vamale fiind de 5.000 lei, iar accizele de 10.000 lei.)? Ma intereseaza in special pentru tutunul la punga (30g - 2kg) Multumesc ( [ link extern ]
PetrescuVlad, utilizator