Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Raspuns la o sesizare/plangere facuta la Colegiul ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Raspuns la o sesizare/plangere facuta la Colegiul Medicilor

In data de 6 octombrie s-au implinit doua luni de la efectuarea unei plangeri catre Colegiul medicilor(am dovada ridicarii plicului), eu sun saptamanal sa intreb cand voi primi un raspuns si mi s-a spus ca voi primi o adresa in care mi se mentioneaza care este stadiul dosarului meu... este normal?
Conform disp OG nr 27/2002 teremenul de raspuns la petitii este de 30 de zile
In cazul in care petitia necesita verificari complexe,termenul de poate prelungi cu inca 15 zile
Va multumesc! Imi este de real ajutor!:) Raspunsul il asteptam legat de analize gresite, daca doriti sa imi dati vreun sfat si in aceasta problema(fac trimitere la ceea ce am postat)!