avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1003 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Model de cerere de transfer
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Model de cerere de transfer

Ma poate ajuta cineva cu un modele de cerere de transfer la cerere(concreta, aplicabila)

Un inspector asistent se poate transfera intr-o alta institutie pe functia de consilier asistent?
Ultima modificare: Marți, 13 Octombrie 2015
ZAdrianP, utilizator
Cel mai recent răspuns: ZAdrianP , utilizator 12:15, 13 Octombrie 2015
Un model de cerere de solicitare transfer pentru functionarii publici:

[ link extern ]

multumesc!
as fi vrut un alt model ma concret pt ca pe acesta il stiu.
Puteti sa-l adaptati la situatia dvs .
Multumesc!

in cererea de transfer trebuie sa motivez de ce vreau sa ma transfer?
Un inspector asistent se poate transfera la alta institutie pe functia de consilier asistent (indeplinind conditiile de studii) sau tot inspector asistent.
(am citit legea dar ma tot contrazic cu cineva pe tema asta)
In lege nu se mentioneaza ca trebuie motivata o astfel de solicitare.

Alte discuții în legătură

Este legal transferul in interesul serviciului din functia publica de inspector in functia publica de consilier juridic? 77lia 77lia Considerati ca este legal transferul in interesul serviciului din functia publica de inspector asistent in functia publica de consilier juridic ? Mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Discriminare functionari publici godessonmyknees godessonmyknees Buna ziua! Am 52 de ani, sunt functionar public in cadrul Serviciului de Relatii Publice din cadrul unei Directii Generale de Asistenta Sociala si Protectia ... (vezi toată discuția)
Angajat la privat si functionar public lee_vue lee_vue angajat la privat urmeaza sa fie numit in functie (functionar public, in urma unui concurs). exista posibilitatea unui \\"transfer\\" (ar fi vreun ... (vezi toată discuția)