Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Model de cerere de transfer
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Model de cerere de transfer

Ma poate ajuta cineva cu un modele de cerere de transfer la cerere(concreta, aplicabila)

Un inspector asistent se poate transfera intr-o alta institutie pe functia de consilier asistent?
ZAdrianP, utilizator
Un model de cerere de solicitare transfer pentru functionarii publici:

[ link extern ]

multumesc!
as fi vrut un alt model ma concret pt ca pe acesta il stiu.
Puteti sa-l adaptati la situatia dvs .
Multumesc!

in cererea de transfer trebuie sa motivez de ce vreau sa ma transfer?
Un inspector asistent se poate transfera la alta institutie pe functia de consilier asistent (indeplinind conditiile de studii) sau tot inspector asistent.
(am citit legea dar ma tot contrazic cu cineva pe tema asta)
In lege nu se mentioneaza ca trebuie motivata o astfel de solicitare.