Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Bilant Finante
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Bilant Finante

Am avut o firma si ptr ca nu am depus bilantul la ORC si finante mi-au dizolvat-o in instanta. Acum imi vine de la finante ca trebuie sa depun bilantul in termen de 5 zile. Firma a fost dizolvata in decembrie prin sentinta.
Nu stiu ce sa fac acum? Precizez ca nu am mai depun nici pe 2006 si 2007 bilantul.
Cum sa procedez?
Va multumesc
Ati interpretat bine legea 31 dar de la teorie la practica .... e un drum lung .
E important cand se publica in MO pentru ca de atunci se calculeaza perioadele mentionate de dvs .
Dupa parerea mea este o scapare legislativa pentru ca nu este specifica nicaieri in lege un termen maxim de publicare in MO, din practica va raspuns colegul meu "cazacioc"
Tot practic va raspund si eu - radierea ceruta de ORC se face dupa aprox 18 luni