avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... doresc sa deshid un magazin satesc
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

doresc sa deshid un magazin satesc

Buna ziua,

As dori sa-mi acordati asistenta in ceea ce priveste deschiderea unui magazin satesc in care se vor comercializa:
produse alimentare (ambalate)
bauturi alcoolice si racoritoare, tigari
unelte, feronerie, materiale si obiecte casnice diverse, etc.
suplimente alimentare, produse si dispozitive pentru cresterea si intretinerea animaleor de ferma
cereale si materii prime pentru panifica:)tie (la sac)

Precizez ca as pefera forma jurudica "Intreprindere Individuala" (daca se poate).
De asemenea, va intreb cum ar fi mai avantajos: platitor/neplatitor de TVA?



Alte discuții în legătură

Cum sa rezolv cererea unor clienti leontin68 leontin68 Am deschis un magazin mixt la tara,problema este ca,destul de multi clienti,imi cer sa comercializez si bauturi alcoolice,mentionez ca magazinul se afla la ... (vezi toată discuția)
Ce cod caen trebuie sa aleg si cate? AlexCost AlexCost Buna ziua, Cum am spus si intr-un post anterior doresc sa deschid un mic maxazin mixt cu produse ambalate, tigari, bauturi alcoolice/sucuri etc. Nu voi ... (vezi toată discuția)
Cod caen Maria Stet Maria Stet Buna va rog sa mă ajutați în ceea ce privește codul CAEN. Am doua puncte de lucru la aceeași adresă,binenteles în încăperi diferite. Activitatea ... (vezi toată discuția)