Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... supliment insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

supliment insertie

Pentru a beneficia de suplimentul de insertie acordat post CCC ,mama care a optat pt perioada de un an (tatal refuza sa ramana in CCC pt cea de a 12 luna)este obligata sa inceapa activitatea cel mai tarziu cu o zi inainte de a implini copilul 11 luni?dar daca incepe activitatea cu o zi inainte de a implini copilul un an pierde suplimentul pt perioada pana la implinirea varstei de 2 ani a copilului?
~ Conținut șters la cerere ~