Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Aflare situatie auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Aflare situatie auto

Buna ziua,

Cum pot afla daca cumpar o masina sa vad daca are datorii catre stat
O zi buna.
Sa va dea certificatul fiscal. Cand faceți contractul sa va dea și acel certificat.
Vanzatorul are obligatia sa va prezinte fisa pentru inmatriculare si certificatul fiscal eliberate de autoritatea fiscala
Daca vanzatorul invoca prezentarea certificatului fiscal dupa incheierea contractului de vanzare cumparare,analizati cu responsabilitate riscurile pe care vi le asumati
Atentie ca vanzatorul sa nu solicite tranzactia la sfarsitul zilei sau al programului de lucru,
respectiv sa preia suma convenita pentru vanzare sa predea masina,cu promisiunea ca actele de tranzactionare vehicul se vor incheia ulterior