Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Buna ziua! Sunt la pensie de gradul III fara verificare medicala, am varsta de 59 de ani , lucrez la o firma cu contract de prestari servicii ocazional, mai pot lucra cu contract de munca de 4 ore la o alta firma?
Da, va puteti angaja la o alta societate cu c.i.m. cu timp de munca de maxim 4 ore/zi.

Contractul de prestari servicii nu intra sub incidenta legislatiei muncii.

Insa pentru un raspuns cat mai concludent puteti intreba la CNPP - Casa Națională de Pensii Publice, [ link extern ]

Multumesc mult!