Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Hotarare instanta cerere de valoare redusă !
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Hotarare instanta cerere de valoare redusă !

Buna ziua,
In urma inaintarii unei cerei de valoare redusa catre instanta am obtinut urmatoarele:
" Solutia pe scurt: Admite cererea Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 4027,25 lei reprezentând contravaloare facturi precum şi penalităţi de întârziere în cuantum de 0,15% pe zi de întârziere calculate de la data de 11.08.2014 până la achitarea efectivă a debitului."
Debitorul este o societate comerciala care intre timp si-a schimbat denumirea si acum a intrat in insolventa.
Care sunt sansele sa imi recuperez debitul si care sunt urmatorii pasi ?
Va multumesc anticipat.
Trebuie sa faceti o cerere de inscriere la masa credala la care sa anexati hotararea judecatoreasca legalizata. Sansele de recuperare sunt functie de existenta unor active care pot fi valorificate.