Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Legislatie auto - folii protectoare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Legislatie auto - folii protectoare

Buna ziua,
intamplator am aflat de la televizor ca s-a votat o noula lege privind aplicarea foliilor protectoare pe geamurile portierelor din fata. Eu am folie aplicata pe toate geamurile autoturismului mai putin pe patrbriz.
Opacitatea este de -15% la toate, documente mi s-au eliberat decat pentru geamurile portierelor din spate si pentru luneta deoarece la acea vreme - acum 3 ani - nu era legistatie si pentru geamurile din fata.
Doresc sa stiu daca sunt oprit in trafic si imi vor cere documentele pentru geamurile din fata ce ar trebuii sa fac. este posibil sa fiu sanctionat?
Multumesc.
danone67, utilizator