Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratii pentru o societate noua
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratii pentru o societate noua

stii cumva pentru o societate noua neplatitoare de tva se mai depune dec 010 ?
Nu se mai fac schimbari prin Declaratia 010 (pentru modificarea vectorului fiscal) sau la ONRC la infiintare, procedura este acum reglementată prin Ordinul Ministrului Finanţelor Publice
nr. 2.795/2011 privind stabilirea criteriilor pentru conditionarea inregistrarii in scopuri de TVA Publicat in Monitorul Oficial nr. 824 din 22 noiembrie 2011. Data intrarii in vigoare 1 decembrie 2011,
legalmgm, utilizator