Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... CURSURI FONDURI EUROPENE
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

CURSURI FONDURI EUROPENE

Buna seara!
Am urmatoarea problema:
Am terminat somajul in luna februarie 2015,iar in prezent nu am un loc de munca,deci nici un venit.Ma numesc somer de lunga durata,neindemnizat.
Am facut un curs finantat din fondul de somaj in perioada in care eram somer.Ulterior,in luna mai,am facut un alt curs finantat din Fonduri Europene,POSDRU,pe axa 5.1,in urma caruia am primit si o subventie.
Intrebarea mea este: la cate cursuri de acest gen pot participa? Exista o limita sau o ingradire?
Va rog,daca se poate,sa-mi indicati baza legala!
Multumesc!
Unele firme accepta ca s-au mai facut in trecut alte cursuri POSDRU iar altele nu.

Trebuie sa fiti sincer cu cei cu care intentionati sa faceti cursuri prin POSDRU iar daca va accepta desi nu e ok este problema lor, Dumneavoastra ati fost de buna credinta.

Aveti grija ca documentele si declaratiile pe care le semnati sa fie intocmai cu situatia Dumneavoastra.
Daca exista chestiuni si conditii care ar fi trebuit trecute in acele acte si de care nu ati fost instiintat din nou e problema lor.

Comunicati prin email si pastrati acele email-uri sau capturi de ecran dupa ele ca sa aveti dovezi ca ati fost de buna credinta.