Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Restituirea dosarului pentru refacerea urmaririi ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Restituirea dosarului pentru refacerea urmaririi penale - dreptul la aparare

Mai pot cere restituirea dosarului la parchet pentru refacerea urmaririi penale, pentru incalcarea dreptului la aparare, daca dosarul se afla la instanta de fond?
Rog raspuns urgent.
Va multumesc.
Este posibil sa cer acum, in instanta de fond, sa se dispuna trimiterea dosarului la Parchet pentru refacerea urmaririi penale?
Am uitat sa mentionez ca inca nu s-a dispus inceperea dezbaterilor pe fond.
Va multumesc anticipat pentru raspuns.