avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intampinare prin posta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intampinare prin posta

buna ziua .m-ar interesa si pe mine daca se poate trimite o intampinare prin posta .multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 13:33, 18 Octombrie 2015
Da. Recomndat cu confirmare de primire.
Mai aveți opțțiunea de a trimite întâmpinarea prin poștă, cu conținut declarat și cu confirmare de primire. Vă sfătuiesc să o trimiteți și prin fax nu numai prin poștă.
Puteti trimite prin posta cu confirmare de primire, prin fax sau mail-scanati-o si expedeiati prin mail.Instanta este obligata sa o inregistreze si sa o stampileze, capatand data certa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere chemare în judecata email GabrielFlorian11 GabrielFlorian11 Buna ziua! Pot chema pe cineva în judecată formuland cererea prin email ul judecătoriei? Nu am semnătura electronica si nici aparat specific ,deci nu ma ... (vezi toată discuția)
Raspuns intampinare anemona34 anemona34 un raspuns la intampinare se poate depune electronic? (vezi toată discuția)
Doresc să contest o amendă, am formulat plângerea dar nu pot ajunge să o depun personal. o poate depune tatăl meu sau trebuie să merg eu? TudorEmilia TudorEmilia Buna ziua! Doresc sa contest o amenda primita de catre Politia locala, am formulat plangerea insa nu pot ajunge sa o depun personal, fiind studenta. Este ... (vezi toată discuția)