Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Retinere acte de studii in original
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Retinere acte de studii in original

b ziua

V-as ruga sa-mi spuneti,o universitate are dreptul sa retina actele de studii originale
? ptr ca ,la universitatea Spiru Haret am avut dosarul meu cu acte originale..nu vreau diploma de la aceasta universitate dar vreau diploma de bac.in original,pe care m-a obligat sa o depun in momentul cand m-am inscris la aceasta univ...dupa ce am absolvit,acum 6 ani aceasta facultate nu mi-am luat diploma dar dosarul meu cu celelalte acte au ramas acolo..acum,ptr ca nu imi ridic diploma de la fac,nu vor sa-mi dea celelalte acte in original,daca nu-mi ridic si diploma..e legal sa mi se retina actele mele in original?

multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc ptr raspuns
Ai reușit să obții actele? Dacă da, cum?