Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu fara plata

Poate beneficia o persoana angajata de doua ori de concediu fara plata, cate 6 luni, in doi ani consecutivi, pentru formare profesionala? De mentionat ca angajatul urmeaza benevol stagiul de 3 ani pentru expert contabil derulat in cadrul CECCAR.
Poate beneficia de asa ceva, in conditiile in care nu exista un text de lege care sa interzica asa ceva.