Forum Discuţii juridice Executare silită Ajutor cerere retragere contestatie la executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Ajutor cerere retragere contestatie la executare silita

Buna seara! In momentul de fata am un dosar pe rol pentru o contestatie la executarea silita.Deoarece ma judec de cateva luni bune cu ei si nu am avut nici un rezultat am decis negocierea si reesalonarea creditului cu executorul judecatoresc.Acesta mi-a spus sa fac o cerere scrisa pe care sa o duc la judecatorie in care spun ca imi retrag contesatia la executare.

Am cautat pe internet insa nu am gasit nimic.

Ma poate ajuta cineva cu un model cum sa fac o cerere de acest gen?Sau macar cateva indrumari.
~ Conținut șters la cerere ~
Trebuie sa platesc ceva in plus cand fac aceasta cerere?
~ Conținut șters la cerere ~
Executorul judecatoresc mi-a spus sa fac o cerere de retragere a dosarului si sa ii trimit o copie care sa fie inregistrata pentru a fi trimisa catre Kruck.Oricum maine ma voi duce pe la judecatorie, doar ca voiam sa stiu cu ce se mananca aceasta cerere.
Atomus, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~