Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Inspector
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Inspector

Cu facultatea de drept ma pot inscrie in concursul organizat de primarie pentru ocuparea functiei de inspector in cadrul Directia Administratie Publica si Aistenta Sociala ? Sau se pot inscrie doar cei cu administratie publica ?
Depinde de fisa postului si de cerintele primariei respective: daca cer doar studii superioare, va puteti inscrie fara grija, sunt restrictii doar daca cer ceva specific, gen Facultatea de Asistenta Sociala.
Cer studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă
durată absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă;